O mnie / co umiem?

Nazywam się Anka Witkowska.

Pracę zawodową rozpoczęłam na pierwszym roku studiów (etnologia i antropologia kulturowa), kilka pierwszych lat spędziłam w zawodzie doradcy klienta. Stanowiska, na których pracowałam, wymagały ode mnie specjalistycznej wiedzy, którą miałam dzielić się z ludźmi. Rozwijałam wówczas kompetencje miękkie: pewność siebie, asertywność, radzenie sobie ze stresem, umiejętności interpersonalne.

Kolejnym krokiem była praca w biurze jednej z największych w Polsce sieci sprzedaży m.in. książek i multimediów, gdzie zajmowałam się wielopoziomową obsługą systemu zarządzania produktami. Tam doskonaliłam multizadaniowość i mieszczenie się w wąskich ramach czasowych projektu.

Równocześnie chciałam uczyć się czegoś więcej, wrodzoną potrzebę tworzenia realizowałam w tworzeniu grafik i materiałów reklamowych (plakaty, wizytówki, ulotki) oraz budowie stron internetowych. Odbyłam kurs HTML / CSS, wkrótce zaczęłam uczyć się pracy z systemem WordPress. W 2010 roku rozpoczęłam pracę na własny rachunek.

Pasja

Aktualnie współtworzę warszawski Serwis Bajka, gdzie

Od ponad dekady współpracuję z najpopularniejszym wśród polskich muzeów, dla którego przygotowuję cotygodniowy autorski newsletter.

Nietrudno zauważyć, że dużo współpracuję ze środowiskiem kolarskim. Jestem z nim związana na wielu płaszczyznach – zawodowo i prywatnie. Rower górski jest moją największą pasją. Pierwszy wyścig i wygrana w nim, gdy miałam 13 lat, uruchomiły we mnie niepohamowany apetyt na więcej. Dziś, 20 lat później, pod okiem profesjonalnego trenera przesuwam swoje granice.

Drugą z moich pasji jest fotografia, która od dekady również związana jest z moim zawodem. Wykonywałam fotoreportaże, eventowe i sportowe, m.in. na zlecenie Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Od kilku lat dokumentuję codzienną pracę warszawskiego Serwisu Bajka.